Reflexní terapie

6. 4. 2020

Bc. Bronislava Kubějová

Ukazuji lidem směr na jejich životní cestě k většímu prožívání radosti a spokojenosti. Pomáhám jim najít cestu z jejich problémů, učím je, jak si mohou sami pomoci s vesmírnou podporou. Můj příběh si přečtěte zde >>

Reflexní masáž chodidla je dobrá preventivní a léčebná metoda dostupná všem.

Reflexní terapie je jednou z nejúčinnějších a také z nejperspektivnějších metod alternativní medicíny. Využívá tlaku a masáží reflexních zón a ploch na nohou. Na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky, které odpovídají příslušným orgánům nebo oblastem těla. Působení na ně má účinek okamžitý, což má obrovský význam při bolestech, akutních potížích a při první pomoci.

Metoda je přirozeným způsobem stimulace tělesných orgánů bez použití léků a má řadu funkcí, přičemž se odstraňuje nahromaděný odpad, městnání i blokáda drah energie, zlepšuje se krevní oběh a funkce žláz, uvolňuje se celý systém včetně mysli.

Reflexní masáž může provádět člověk sám sobě nebo členové rodiny sobě navzájem. Provádí-li se pravidelně několikrát denně, může pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá.
Je vhodná i tam, kde organismus je přetížen dlouhodobým užíváním léků (alergie, dlouhodobá hormonální léčba), nebo když podávat léky nemůžeme, např. u malých dětí, těhotných žen nebo když organismus léky nesnáší.

Na chodidle každého člověka se nachází množství větších i menších plošek a bodů. Ploska nohy, nárt, prsty, pata a okolí kotníků je tedy jakýmsi systémem „tlačítek“, které když stiskneme, zazvoní to na druhém konci drátu, neboť signál putuje po nervových kolejích přímo do orgánu nebo části i těla, na které chceme působit.

Každé masáži reflexních plošek by mělo předcházet pohlazení chodidel a jejich prohřátí a podržení v dlaních – tzv. sendvičový hmat.
Sendvičový proto, že chodidlo ošetřovaného spočívá mezi dlaněmi ošetřujícího podobně jako plátek sýra mezi dvěma krajíci a ocitá se vlastně v toku energie proudící mezi dlaněmi – jednu dlaň na nárt a druhou na plosku. Také lze použít k masírovaní aromaolejíček.

Plošky mačkáme nejlépe palcem, kolmo do tkáně, s tempem přibližně 1 zmáčknutí za 1-2 sekundy. Každý přítlak se skládá ze dvou fází. Nejdříve palec lehce dosedne kolmo na pokožku a potom se uvolněně šroubovitým pohybem „zavrtává“ do tkáně, přičemž postupně přidává na přítlaku. Přítlak se řídí pacientovým stavem tedy i bolestivostí reflexních plošek. Podle toho se musí měnit jak přítlak, tak i jeho intenzita i způsob masáže.

Mačkání těchto plošek bývá někdy poměrně bolestivé. Zpočátku je třeba mačkat opatrně, záhy však na intenzitě přidat až do té míry, jak ošetřovaný snese a dovolí. Bolestivost určité plošky totiž znamená, že odpovídající orgán nebo část těla není energeticky v pořádku a že je třeba ho masáží povzbudit.

Mačkáním takové plošky posilujeme příslušný orgán nebo část těla a masírujeme-li plošku opakovaně a v pravidelných intervalech, bolest se postupně zmírňuje, až odezní. Je vhodné mačkat několikrát denně, přibližně po 15-25 zmáčknutích a jejich počet můžeme i zvyšovat.

Při masáži reflexních plošek je rovněž důležité věnovat pozornost směru toku materiálu v těle, který musíme respektovat. Platí to především u močových cest (masírujeme od ledvin směrem k močovému měchýři) a tlustého střeva (masírujeme od vzestupného, přes příčný a sestupný tračník a následně přes esovitou kličku až ke konečníku).

Obrázek nohou ze spodu

 

Obrázek nártů chodidel

Další příspěvky

Koncem týdne jedu do Valmezu, tak jsem připravovala tělové svíce.

Zdravím vás všechny , tak jsem si koupila časopis Spirit