Prostředky k odkyselení a remineralizaci

6. 4. 2020

Bc. Bronislava Kubějová

Ukazuji lidem směr na jejich životní cestě k většímu prožívání radosti a spokojenosti. Pomáhám jim najít cestu z jejich problémů, učím je, jak si mohou sami pomoci s vesmírnou podporou. Můj příběh si přečtěte zde >>

V níže uvedeném přehledu jsou nabídnuty hotové preparáty k odkyselení a doplnění minerálů v těle, které jsou v současnosti volně k prodeji v lékárnách a drogeriích (v Německu …).

Acidovert – tablety
Alkala N – prášek
Basica Pulver, Basica Sport – prášek
Basofer N – dražé nebo granule
Basofer Forte N – tablety
Bullrich Salz – tablety nebo prášek
Bullrich Vital – tablety
Entsauerungssalz podle Dr. Bossera – sůl
Flugge Basenmischung – tablety nebo prášek
Gelum Tropfen – kapky
Kaiser Natron – tablety nebo prášek
Metz Aktiv Kalk – prášek
Neukonigsforder Mineraltabletten – tablety
Nimbasit – tablety nebo prášek
Orthomol – Praparateserie
Ottingers Blutsalzkur – prášek
Ovocalcin, Ovocalcin N Forte – draže
Presselin Osmo – prášek
Rebasit – prášek
Ventracid N – dražé

Také čaj Royal Plus, Immuvit CH 23, vitalionizátor, olejová kůra, spirulina, šťáva ze zeleného ječmene, výhonky alfalfy, pšeničné klíčky, květný pyl, přeslička rolní.

Ajurvédská medicína připomíná, že v době od 10 do 14 hodin a po 22. hodině by se neměl užívat žádný prostředek k odkyselování.


„Omlazovací“ koupel

Další velkou pomocí při čištění těla jsou zásadité koupele s hodnotou pH kolem 8,5, kterou velmi snadno docílíte několika polévkovými lžicemi natronu (sody bikar.).
Velkou roli přitom hraje doba trvání koupele, neboť  zásady začínají působit teprve po hodině. Proto byste se měli koupat alespoň 2 až 3 hodiny, přitom během hlavní fáze „očisty“ klidně 2x až 3x týdně. Ale i později, po skončení kúry, představují tyto koupele pro naše tělo velký přínos.
Při těchto déletrvajících koupelích by voda neměla být příliš horká, stačí 35 až 38°C, jinak by se krevní oběh zbytečně přetěžoval. Chcete-li účinek koupele zvýšit, můžete do vody přidat zásaditou směs
(recept – Natrium phosphoricum     10,0
– Kalium bicarbonicum        10,0
– Calcium carbonicum        100,0
– Natrium bicarbonicum       80,0
– Magnesium carbonicum     50,0)

Tak dosáhnete toho, že se organismus bude odkyselovat a zároveň si doplní i minerální látky.

Také zásadité klystýry zintenzivní pročištění těla. K přípravě každého použijte 3g jedlé sody a nechte jej působit tak dlouho, jak vydržíte. Výhodou tohot postupu je vedle velice intenzivního odstranění odpadních látek také hojení střev. Prospěšná je rovněž návštěva sauny, pokud ovšem dostatečně pijete a tělu doplníte dostatek zásaditých látek.

Při kritickém stavu těla způsobeném překyselením organizmu, jako např. infarkt nebo mozková příhoda – bolest na prsou, pocit na omdlení nebo snížená pohyblivost,
můžete vypít takové množství vody, aby se v něm důkladně rozpustilo 8 až 10 g sody. Roztok působí nejrychleji, když se vypije na lačný žaludek a voda má tělesnou teplotu. Uvedené vysoké dávkování je velmi důležité. Tělo potřebuje silný přísun zásad, aby se co nejrychleji zamezilo hrozící „sraženině“ červených krvinek.
Samozřejmě je třeba vyrozumět lékaře, lze pomoci také tím, že celou plochu postiženého místa budete potírat roztokem natriumbikarbonátu (jedlé sody), aby se do těla dostal také přes kůži. Jednorázové předávkování nemůže uškodit, zato nedostatek by mohl mít smrtelné následky.
Je rozumné ještě tentýž den jednou či dvakrát vypít roztok z asi 5 g natronu, aby se skutečně zajaistil dostatek zásaditých látek, které tělo v této situaci nutné potřebuje – přísun zásad totiž přitahuje dalaší kyseliny ze zásobáren a ty musí být samozřejmě také kompenzovány.

 

Zdroj:K.Tepperwein „Pryč s kyselostí“

Další příspěvky

Koncem týdne jedu do Valmezu, tak jsem připravovala tělové svíce.

Zdravím vás všechny , tak jsem si koupila časopis Spirit