Překyselení organismu

6. 4. 2020

Bc. Bronislava Kubějová

Ukazuji lidem směr na jejich životní cestě k většímu prožívání radosti a spokojenosti. Pomáhám jim najít cestu z jejich problémů, učím je, jak si mohou sami pomoci s vesmírnou podporou. Můj příběh si přečtěte zde >>

Dříve nebo později se všichni musíme zabývat svým zdravím. Čím dříve začneme, tím překvapivější a velkolepější budou výsledky. Je tedy důležité začít co nejdříve, ale i osmdesátiletý člověk může svůj zdravotní stav během několika málo hodin výrazně zlepšit.

To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobe a jak dlouho budete žít.

V přírodním léčitelství je rovnováha mezi kyselostí a zásaditostí těla základem každé léčby. Bez ní by žádné léčení nemohlo být úspěšné.

Během látkové výměny neustále vznikají v těle kyselé látky, jako např. kyselina močová, uhličitá, mléčná, octová a dokonce i solná, která se pokud ji zdravé ledviny neodbourají a nevyloučí, do značné míry podílí na zrychlování překyselenosti těla, a tím i na narušování buněk.

Kyseliny mají ničivý účinek. Dokážou rozrušit dokonce i kámen nebo kov. Pokud setrvávají v těle, aniž by se neutralizovaly, způsobují bezpochyby ty nejrůznější choroby.

Stačí se jen porozhlédnout, abychom viděli, jak důležitý je pro naše tělo vyrovnaný vztah mezi kyselinami a zásadami a jak ohrožující jeho překyselenost. Příčinu umírajících lesů nacházíme v příliš kyselé půdě, kterou zase mají na svědomí kyselé deště. Kyselý déšť zanechal během několika málo let výrazné stopy i na chrámech starých několik století, takže reliéfy na fasádách jsou dnes často rozrušené natolik, že jim chybí obličej.

Nic z toho co nám příroda nabízí neobsahuje kyseliny. Kyseliny v ovoci se během zrání zcela odbourávají, my ho však sklízíme nezralé, jelikož je to tak pro obchod jednodušší a méně ztrátové, a tak si škodíme.

Naše nepřirozené stravovací návyky vedly k tomu, že podíl zásaditosti v našem těle je vytrvale příliš nízký a podíl kyselosti u většiny lidí naopak příliš vysoký. Starosti, zloba a stres kyselost ještě zvyšují. Dokud si tělo může brát zásadité látky z vaziva, cév a kostí, dokáže přebytek kyselin neutralizovat. Tím však dochází k úbytku minerálů z těla, řídnutí kostí a sklerotizaci cév, což vede jak infarktu, mozkové příhodě či osteoporóze, tak i k revmatismu, dně, artróze, deformaci obratlů atd. Překyselenost má aktivizující a zároveň i ochromující účinky. Člověk je neklidný, rozrušený, a přesto malátný, snadno se unaví a potřebuje dlouhou dobu na to, aby se zotavil.

Vedle toho je každý člověk vystaven četným a bohužel často i nerozpoznaným jedům např. insekticidy, pesticidy a herbicidy, konzervační a barvicí látky, chlór atd.

Tělo dělá, co může, aby se zbavilo nestravitelných rostlinných zbytků potravin. Pokud se to z určitého důvodu nepodaří, ukládá je např. ve vazivu. Celý proces začíná tím, že tělo je nuceno odbourávat cenné minerální látky, aby mohlo neutralizovat záplavu kyselin. K tomu si postupně vytváří jakási „odkladová místa“, a to jedno po druhém, protože nemá jinou možnost vyloučit takové množství kyselin najednou.

 

Hlavní příčiny překyselení organismu:

–         všeobecné – špatná výživa, špatné stravovací návyky, špatný způsob života

–         jednotlivé konkrétní příčiny – příliš mnoho bílkovin, cukr, alkohol, nikotin, nasycené mastné kyseliny, jedovaté látky v životním prostředí, poživatiny, elektrosmog, chemické léky, zloba a agrese, stres a nahromaděná duševní zátěž

 

Zdroj:K.Tepperwein Pryč s kyselostí

Další příspěvky

Koncem týdne jedu do Valmezu, tak jsem připravovala tělové svíce.

Zdravím vás všechny , tak jsem si koupila časopis Spirit