Orgánové hodiny

6. 4. 2020

Bc. Bronislava Kubějová

Ukazuji lidem směr na jejich životní cestě k většímu prožívání radosti a spokojenosti. Pomáhám jim najít cestu z jejich problémů, učím je, jak si mohou sami pomoci s vesmírnou podporou. Můj příběh si přečtěte zde >>

Organismus člověka podléhá mnoha rytmům, dennímu rytmu, měsíčnímu rytmu, hodinovému rytmu, ročnímu rytmu atd.
Každou hodinu se mění stav našeho organismu a tuto skutečnost vyjádřili Číňané v tzv. orgánových hodinách – v danou dobu pracuje orgán nejvíce.

Každý orgán má svou dobu maximální činnosti a za 12 hodin na to dobu minimální činnosti. Je třeba zasahovat (lékařsky) v době, kdy je orgán energeticky plný či prázdný.

23.-1. hodina – začíná pracovat žlučník. Ti, kdo mají s tímto orgánem potíže, se obvykle v tuto dobu budí anebo nemohou spát.

1.-3. hodina – aktivují se játra. V této době nastává útlum (nejnižší okysličení mozku), proto je třeba dávat pozor, např. při cestování. V tuto dobu se rovněž budí žlučníkáři, protože játra a žlučník jsou párové orgány. Nedoporučeje se pít alkohol, kouřit, používat tuky, kávu.

3.-5. hodina – v činnosti jsou plíce, proto se obvykle v tuto dobu budí kuřáci, astmatici,nemocní na průdušky, rýmu a se záněty cest dýchacích. V této době také člověk pociťuje největší strach a úzkost. Každá maličkost nabývá obrovského významu.

5.-7. hodina – v největší činnosti je tlusté střevo. Je dobré si navyknout v tuto dobu na vyprazdňování. Vyhnout se stresu a spěchu. Probouzení je potřebné postupně, neboť nemocní lidé se právě v tuto dobu velmi špatně cítí. Pít hodně čaje.

  1. -9. hodina – dostává se do činnosti žaludek. Velmi důležité je v tuto dobu konzumovat vitamíny. Tělo potřebuje být v teple. V tuto dobu proto není vhodná studená sprcha nebo koupel.
  2. -11. hodina – v tuto dobu je v činnosti slinivka břišní a slezina. V této době nepožívat alkohol! je dobré ovoce, med (je to jediná doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti). Vyhýbat se přílišné fyzické činnosti. Můžeme podávat vysoké duševní výkony. Kolem 11. hodiny nastává dopolední výkonnostní vrchol.

11.-13. hodina – doba aktivní činnosti srdce. Není dobré jej zatěžovat velkým množstvím potravy. Nastává mírný útlum. Pozor na úrazy. Dobrá je procházka nebo krátký spánek.

13.- 15. hodina – v největší činnosti je tenké střevo. V této době se snižuje citlivost zubů (vhodná doba na dentistický zákrok). Začíná se zvyšovat fyzická aktivita.

  1. – 17. hodina – nejvíce pracuje močový měchýř. Dobré je pít bylinkové čaje, sportovat. Trávicí systém je schopný přijmout vydatné jídlo. Aktivita stoupá a dosahuje druhého výkonnostního vrcholu.
  2. – 19. hodina – v činnosti jsou ledviny. Velmi potřebné je vyloučit vše, co jim škodí, tuky, cukr, sůl, limonády, chemikálie, káva, alkohol, chlad, stresy. Vydatně pít.

19.- 21. hodina – dostává se do činnosti obal srdce – krev. V této době člověk velmi dobře vnímá. Je to doba vhodná pro poslech hudby, divadelních her. V této době je nejúčinnější působení antibiotik a lze provádět natírání bolestivých míst.

  1. – 23. hodina – doba „tří ohřívačů“. Je to doba, kdy se tělo připravuje na spánek. nečinit nic pro aktivaci. Nikdy nekouřit. Také vynechat jídlo.

Další příspěvky

Koncem týdne jedu do Valmezu, tak jsem připravovala tělové svíce.

Zdravím vás všechny , tak jsem si koupila časopis Spirit