Čínské cvičení

6. 4. 2020

Bc. Bronislava Kubějová

Ukazuji lidem směr na jejich životní cestě k většímu prožívání radosti a spokojenosti. Pomáhám jim najít cestu z jejich problémů, učím je, jak si mohou sami pomoci s vesmírnou podporou. Můj příběh si přečtěte zde >>

Čínské cvičení pro dosažení dlouhověkosti a zdraví vhodné pro každý věk.

  1. Počáteční forma

Stojíme mírně rozkročeni na šířku ramen, kolena jsou pokrčená, celá páteř vzpřímená, paže pokrčené v loktech, lokty mírně od těla, prsty mírně pokrčené. Tělesná váha je rovnoměrně rozložená na nohy, hýždě jsou zatažené, hlava zvednutá. Oči přivřeme či zavřeme pro lepší koncentraci na cvik. Tuto formu je možno cvičit v každou denní dobu a v každém věku. Podporuje a harmonizuje tok energie v těle.

  1. Skákající pták

Stojíme stále mírně rozkročeni, Předkloníme se, ruce jsou položeny na kolena, hlava mírně zvednutá. V tomto postoji skáčeme malými poskoky kupředu, dopadáme na špičky nohou, ruce se pohybují vzad. Skáčeme pokud možno pravidelně. Cvik má harmonizační účinky na hypofýzu a funkci slinivky břišní, podporuje metabolizmus.

  1. Medvěd

Postavíme se na „všechny čtyři“, dlaněmi se opíráme o zem, stojíme na celých chodidlech. Zkusíme tak chodit. Nejdříve vykročíme levou rukou, za ní kráčí levá noha. Vystřídáme pravou rukou a pravou nohou. Nezvedáme paty a nekrčíme kolena. Hlava je skloněná. Postupujeme nejdříve dopředu, pak dozadu. Při prvních pokusech nemusí jít vše hladce, postupně se cvik zdokonalí. Cvik zeštíhluje nohy, působí na funkci ledvin (vylučování solí), prokrvuje mozek.

  1. Krokodýl
    Ležíme na zádech, ruce rozpaženy dlaněmi dolů, nohy snožmo. Pomalu zvedneme levou nohu, protáhneme a klidně ji položíme vpravo. Opakujeme pomalu na druhou stranu. Blahodárné účinky na páteř, krevní oběh a nervový systém zaznamenáte po pravidelném cvičení. Pomáhá při nespavosti.
  2. Panda
    Sedíme na zemi, kolena přitáhneme k hrudníku a podržíme rukama. Pomalu se nakláníme dozadu, záda se zhoupnou a vrátíme se lehkým švihem do sedu. Bříško je zatažené, ruce stále drží kolena, udržujeme rovnováhu. Cvik prokrvuje páteř a pomáhá při odbourávání přebytečného tuku.
  3. Želva
    Ze sedu se postavíme na chodidla a vzadu se opřeme o ruce, dlaně otočené prsty k patám. Hlava je zvednutá, boky tlačíme co nejvýše. Nohy a ruce podepírají trup, břicho a hruď držíme vodorovně. V této pozici uděláme tři kroky vpravo, vlevo, vpřed i vzad. V případě slabosti rukou či nohou pouze chvíli stůjte. Cvik má výjimečně blahodárný vliv na problémy se zácpou, pravidelným cvičením odbouráme tukové polštářky na bříšku, stehnech a zadečku.
  4. Bílý čáp
    Klidně se postavíme na levou nohu, pravá je pokrčená v koleně, stehno a lýtko svírají úhel 90°, špička nohy volně míří dolů. Ruce se pomalu rozevřou v ramenech také na 90°, dlaněmi dolů. Vydržíme v postoji co nejdéle a vystřídáme nohy. Hlava je zvednutá. Zklidníme dech. Cvik posiluje plíce a celou emocionální sféru, působí stabilizačně na srdeční tep.

Cviky nemusíme cvičit všechny, můžeme je střídat nebo provádět jednotlivě.

Další příspěvky

VERŠOVÁNKY

VERŠOVÁNKY Básně povznášejí ducha – přinášejí pocit hravosti, lehkosti, naladění